Maleństwa - wizyta pszczelarza

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu gościli państwo Sobolewscy. Ostatnia część warsztatów miala na celu: pokazanie pszczół w specjalnym ulu, przymierzenia stroju pszczelarza oraz pożegnanie się z pszczółką Mają przy wspólnej zabawie.

Maleństwa - zielony kącik

W grupie "Maleństwa" powstał zielony kącik, mający na celu poznanie otaczającego nas świata oraz rozbudzenie ciekawości przyrodniczej przedszkolaków. Dzieci same siały rośliny, aby później mieć możliwość poznania cyklu rozwoju roślin.

Wizyta pszczelarzy

Dnia 17.04.2023r. w naszym przedszkolu odbyły się "Warsztaty pszczelarskie". Celem odwiedzin było poznanie pracy pszczelarza, zobaczenie stroju, w którym pszczelarz wykonuje prace przy pszczołach, zobaczenie prawdziwego ula oraz narzędzi niezbędnych do wykonywania różnych czynności w ulu.

Maleństwa - szukanie jajeczek

Zgodnie z tradycją przedszkola dzieci z grupy Maleństwa tuż przed Wielkanocą szukały czekoladowych jajeczek

Maleństwa powitały wiosnę

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, dzieci z grupy Maleństwa powitały Panią Wiosnę. Maluszki spacerowały z kolorowymi kwiatami przy dźwiękach wiosennej muzyki.

Maleństwa- zajęcia umuzykalniające

Dzieci z grupy Maleństwa w trakcie zajęć umuzykalniających miały okazję poznać sposób gry na prostych instrumentach, rozwijać poczucie rytmu oraz wrażliwość muzyczną. W trakcie zajęć ćwiczono również reagowanie na proste polecenia w języku angielskim.

Mikołajki

Dnia 6 grudnia do przedszkola zawitał długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj . Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały cały rok i nie kryły zadowolenia z odwiedzin. Dzieciom zostały wręczone prezenty. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla wszystkich.